Edi Rama pas takimeve në Bruksel: Pa lirimin e policëve s`ka përparim

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk sheh përparim mes Kosovës dhe Serbisë në dialog nëse paraprakisht nuk lirohen tre policët kosovarë të kidnapuar nga Serbia.

Rama ka reaguar pas deklaratës së Përfaqësuesit të lartë të BE-së, Josep Borrell në përfundim të takimeve që zhvilloi me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç në Bruksel, duke e shpërndarë në Twitter deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Evropian.

“Pa tre djemtë që largohen shëndoshë e mirë nga Serbia, nuk ka hapësirë për të bërë asnjë centimetër përparim të vërtetë! Sapo të kthehen në shtëpi, nevojitet një veprim i ri i fortë i Francës dhe Gjermanisë për të ndaluar këtë spirale absurditeti! POR Gjëja e parë: Lironi 3 policët!”, ka thënë Rama.

Lini një Përgjigje

Previous post Takimi Borrell-Kurti: Synojmë uljen e tensioneve në veri të Kosovës
Next post Unë demokrati jam me Bashën dhe kundër anti-Bashëve