Faton Klinaku: Duhet ndryshim kufijsh mes Kosovës dhe Serbisë

Read Time:49 Second

Faton Klinaku i OVL e UÇK-së, thotë se ‘ai që e kishte parë se kanë ndryshuar rrethanat e që nuk është këtu, u mundua që ta zgjidh problemin por e keni “gozhduar” të gjithë sepse punonit vetëm për vete apo vetëm për vota’

Klinaku me këtë paragraf i referohet ish-presidentit Thaçi dhe idesë së ndryshimit të kufijve.

Klinaku shkruan:

‘Kur jemi te zgjidhja përfundimtare e problemit Kosovë-Serbi, ajo nuk mund të bëhet përmes pakos së Ahtisaarit, por përtej saj e në Kosovën Lindore. E, politikani që punon për popullin dhe jo për veten e tij, vepron në përputhje me rrethanat e krijuara.

Ai që e kishte parë se kanë ndryshuar rrethanat e që nuk është këtu, u mundua që ta zgjidh problemin por e keni “gozhduar” të gjithë sepse punonit vetëm për vete apo vetëm për vota.

Sa i përket atyre që i bëhen telallë liderit, mund t’ju them se:

“Njerëzit bëjnë propagandë sepse ua kërkon pozicioni i tyre”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Gjenerali që ia hoqi petën <strong>lakrorit rus</strong>
Next post ME 3 500 EURO NDIHMOHET SHSHASHS “PAPA KLEMENTI XI ALBANI”, SUEDI