George Robertson: Serbia e njeh vetëm forcën

Read Time:45 Second

Ish-sekretari i NATO-s, Lordi George Robertson, në një seancë të mbajtur në Komitetin e Punëve të Jashtme të Parlamentit britanik ku u diskutua për zhvillimet në Kosovë dhe Serbi, përfshirë sulmin në Banjska, ka thënë se me Serbinë duhet treguar të ashpër.

“Të jesh i ashpër me Serbinë shpaguhet. Njerëzit në këtë pjesë të botës e respektojnë forcën”, ka thënë Robertson. Në bashkëbisedim u përfshi edhe deputetja e zëshme britanike, Alica Kearns, e cila ka thënë se “Nuk mund të mendoj një shembull ku në 4 vitet e fundit kemi treguar forcë ndaj Serbisë”, tha ajo. “Kjo është ajo që ne duhet të bëjmë, mesazhi i fuqishëm që mund të merrni është që ne duhet të jemi të fortë . Mund të jemi fleksibil, të lidhemi, duhet të angazhohemi posaçërisht me opozitën serbe, të jemi absolutisht të ashpër”, ka thënë pas kësaj ish sekretari i përgjithshëm i NATO-s Robertson.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Bujar Dugolli: Për shkak të dështimit të marrëveshjes, bëhet presion ndaj Kosovës
Next post Departamenti Amerikan i Shtetit thirrje Kosovës dhe Serbisë që të shtensionojnë situatën