Goran Rakiq: Kemi vendosur t’i braktisim institucionet e Kosovës

Kryetari i Listës Serbe dhe njëherit ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Goran Rakiq, pas supsendimit të drejtorit të Policisë së Kosovës në Mitrovicën e Veriut, Nenad Gjuriq, ka caktuar për të shtunën një takim urgjent me të gjithë përfaqësuesit e serbë, ku do të propozojë që të gjithë serbët të largohen nga institucionet e Kosovës në Veri, duke filluar nga ai personalisht.

Lini një Përgjigje

Previous post Ramush Haradinaj: Kurti mund të rrëshqas në tradhti
Next post Ardita Sinani përshëndetë arritjen e marrëveshjes për njohjen e diplomave