Kamberi: Biseduam me z. Hill rreth zhvillimeve politike rajonale dhe të drejtat e pakicave që përfaqësojmë

Përfaqësuesi i vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë, deputeti Shaip Kamberi, sot në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ta takuar ambasadorin amerikan Christopher R. Hill.

Kamberi ka shkruar se me ambasadorin Hill ka biseduar rreth zhvillimeve politike rajonale dhe të drejtat e pakicave që përfaqësojmë.

“SHBA mbetet nxitësi kryesor i demokratizimit të rajonit”, ka shkruar ai në ‘Facebook’.

Bashkë me Kamberin në takim ishin edhe deputetët nga komuniteti boshnjak, Enis Imamoviq dhe Selma Kuçeviq.

Lini një Përgjigje

Previous post BE: Deklaratat e Kurtit dhe Vuçiqit pengesë për caktimin e takimit
Next post Derek Chollet: Mirëpresim vendimin e Kosovës për ta pranuar propozimin e BE-së