Memli Krasniqi në takim me emisarin Lajçak, bisedojnë për veriun

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka takuar sot në Bruksel përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi dhe Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak.

Kryeopozitari ka njoftuar se bashkë me emisarin kanë diskutuar për zhvillimet e fundit në pjesën veriore të Kosovës, situatë për të cilën siç ka shkruar ai,  nevojiten veprime të përgjegjshme politike.

“Emisarit Lajçak i ritheksova qëndrimin për një marrëveshje përfundimtare Kosovë-Serbi, me njohjen reciproke në qendër dhe e cila garanton anëtarësimin e Kosovës në OKB”, ka shkruar Krasniqi.

Tutje ka thënë si integrimi euro-atlantik i Kosovës është rruga e vetme përpara, për të cilën, tha se mbetet i përkushtuar ai dhe partia që drejton.

Lini një Përgjigje

Previous post Besnik Bislimi niset drejt Brukselit, pritet vazhdimi i dialogut me Serbinë
Next post Ja pse duhet mbështetur politikisht,moralisht dhe intelektualisht Basha dhe PD institucionale