Miroslav Lajçak: Me Bislimin e Petkoviqin ramë dakord për një sërë hapash

Read Time:31 Second

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, është deklaruar pas takimeve bilaterale dhe atij trelateral me kryenegociatorin e Kosovës, Besnik Bislimi, dhe atë serb, Petar Petkoviq.

Lajçak, përmes një postimi në platformën ‘X’, bëri të ditur se me Bislimin dhe Petkoviqin kanë folur për një gamë të gjerë çështjesh dhe kanë rënë dakord për një sërë hapash vijues.

“Sapo përfunduam më shumë se shtatë orë takime në nivelin e kryenegociatorëve, me zëvendëskryeministrin, Besnik Bislimi, dhe kryenegociatorin serb, Petar Petkoviq. Diskutuam një gamë të gjerë çështjesh dhe ramë dakord për një sërë hapash vijues”, tha Lajçak.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Ne duhet të fillojmë të festojmë jetën e Kadaresë dhe suksesin që u la pas brezave që do të vijnë
Next post Besnik Bislimi: Serbia ishte e interesuar vetëm për një pikë, Asociacionin