Një delegacion i Partisë së Veprimit Demokratik pritet në zyrën e Lëvizjes Vetëvendosje

Read Time:40 Second

Në zyrën e Lëvizjes Vetëvendosje është pritur një delegacion i Partisë së Veprimit Demokratik, deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, këshilltarja e kryeministrit Kurti, Ardita Sinani, këshilltari i zv.kryeministrit Bislimi, Ragmi Mustafi dhe sekretari organizativ i PVD-së, Rahim Salihi.

Lidhur me takimin ka njoftuar sekretari Organizativ i Vetëvendosjes, Alim Rama.

 “Pas zgjedhjeve të përgjithshme atje, brenda pak kohësh Lugina do t’i nënshtrohet edhe procesit të zgjedhjeve lokale për çka i uruam, po ashtu sukese të radhës e punë të mbarë në procesin elektoral.  Lëvizja VETËVENDOSJE! mbetet e përkushtuar në mbështetjen për subjektet politike shqiptare që pos dimensionit politik progresiv mbrojnë pa luhatje interesat shqiptare dhe avokojnë të drejtat e komunitetit shqiptar kudo”, thuhet në postimin e Alim Ramës në Facebook.

https://www.facebook.com/alim.rama/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Shaip Kamberi: Nuk pranojmë të jemi pjesë e qeverisë së Vuçiqit
Next post Osmani pas takimit me Zelenskin: Kosova me Ukrainën deri në fitore