Pas zgjedhjeve vendore të 14 Majit 2023 Shqipëria duhet të shkojë në zgjedhje parlamentare të parakohshme

Read Time:2 Minute, 27 Second

NGA SKËNDER SADRI KAPITI

PUSHTETI I EDI RAMËS ËSHTË KONSUMUAR DHE KA FALIMENTUAR NGA KORRUPSIONI E ZULLUMI DHE DUHET VETËM NJË SHTYTJE PËR TA RRËZUAR.

Pas zgjedhjeve vendore të 14 Majit 2023 duhen zgjedhje të reja të parakohshme parlamentare sepse Shqipëria është në një krizë të thellë politike, dhe nga kjo krizë Shqipërinë nuk e nxjerrin zgjedhjet vendore të 14 Majit 2023.

Kriza politike vjen kur pushteti politik që qeveris është korruptuar, është konsumuar dhe nuk ka e as nuk mban  përgjegjsi, dhe nuk ka as ndjesi patriotike e publike  jo se jo por  as humane, sic janë  pushteti dhe administrata  e Edi Ramës që punojnë vetëm për të vjedhur, zhvatur e grabitur.

Këto zgjedhjet vendore të 14 Majit  janë rutinore, janë vetëm zgjedhje inerciale  që nuk zgjidhin krizën politike.

SHQIPËRIA  ËSHTË DHE MBETI GJITHMONË NË KRIZË POLITIKE QË PREJ 30 VITESH TRANZICION , PASI VETË TRANZICIONI KA PRODHUAR DËSHTIME DHE KRIZA.

Kriza politike e sotme e ka burimin te masakra zgjedhore që u bë në zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit  2021, ku pushteti i Edi Ramës me ndihmën e të gjithë vjetërsirës politke ia vodhën  fitoren Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës.

Kriza politike është pasojë e dominimit të tranzicionit politik në Shqipëri nga ishkomunistët, nga  korrupsioni,krimi, hajdutëria , tradhtia dhe papërgjegjshmëria e politikës së vjetër  e “Trekëndëshit të Bermudës”.

Zgjedhjet vendore të 14 Majit janë kalimtare  dhe ato nuk japin asnjë zgjidhje , kjo pasi edhe në këto zgjedhje po “Trekëndëshi i Bermudës” do të riciklohet në pushtetin vendor ashtu sikurse prej 30 vitesh tranzicion që qarkullon e njejta politikë antihumane,antidemokratike,antipublike , korruptive e antikombëtare.

KËTO ZGJEDHJE PO TREGOJNË DHE EKSPOZOJNË KONSUMIMIN DHE KALBËZIMIN E POLITIKËS SË VJETËR E CILA DUHET NDËSHKUAR NË BLLOK , E GJITHË  POLITIKA : E RILINDJES,FOLTORES DHE E LSI-SË.

Alternativa kundër këtij Trekëndëshi Bermude është Elita e Re Politike e Partisë Demokratike, është politika dhe vizioni demokratik, patriotik, antikorruptiv dhe proamerikan i Bashës, Alibeajt, Bejkos dhe e të rinjve të Partisë Demokratike zyrtare e cila ka mbeshtetjen e SHBA-ve.

A nuk e shikoni se  komponentët e Trekëndëshit të Bermudës: Berisha, Rama e Meta janë personazhet më të neveritshëm dhe më të urryer publikisht gjë të cilën e tregojnë dhe e vertetojnë të gjitha sondazhet?!

Fatkeqësisht jetën “Trekëndëshit të Bermudës” në pushtet ia zgjati dalja në skenë e Foltores, sepse po të mos kishte dalur ajo si politikë antiBasha, antiPD e antiSHBA , është e sigurtë se Rama nuk  të ishte sot kryeministër.Mirëpo ekspozimi i qëllimit të Foltores, tkurrja dhe asfiksia e saj sa që u strehua te partia majtiste e Ilir Metës, tashmë kjo realisht po e forcon dhe do ta forcojë akoma më shumë pas 14 Majit alternativën politike të PD-së euroatantike, gjë e cila do ta përshpejtojë agoninë e Edi Ramës, Berishës e Metës dhe pse jo edhe me zgjedhje të reja të parakohshme.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Igli Cara ka aleat qytetarin dhe votuesin durrsak
Next post PDK dhe VV janë fituese të zgjedhjeve në veri të Kosovës