Petkoviq, Kurtit: Mos u shqetëso për serbët, ata e kanë presidentin e tyre Vuçiqin

Read Time:31 Second

Kryenegociatori i palës serbe, në dialogun me Kosovën, Petar Petkoviq, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili i uroi besimtarët ortodoksë për Pashkë duke i siguruar se do kujdesen për ta.

Petkoviqi përmes një postimi në Twitter i ka thënë Kurtit që të mos shqetësohet për serbët,pasi sipas tij, ata e kanë presidentin e tyre, duke iu referuar kështu Aleksandar Vuçiq.

”Vetem ju Albin Kurti mos u shqetësoni për serbët”, shkroi Petkoviq, duke përmendur “sulmet etnike”, që ai propagandon se po kryhen ndaj serbëve.

”Serbët kanë presidentin e tyre, Vuçiqin, i cili kujdeset për ta dhe i ndihmon!”, thotë Petkoviqi në Twitter.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Revista ‘The Times’ rekomandon Shqipërinë: Një nga vendet që duhen vizituar këtë verë
Next post Ambasadori gjerman: Jam plotësisht dakord me Kurtin për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit