Preshevë: Dy këshilltarët serb të Kuvendit Komunal i mundësojnë vazhdimin e qeverisjes lokale

Read Time:34 Second

Dje është mbajtur seanca e III-të e Kuvendit Komunal të Preshevës për këtë vit.

Kjo seancë ishte vazhdimësi e seancës së kaluar ku kuvendi i Preshevës kishte humbur shumicën pas largimit të një këshilltari nga Alternativa për Ndryshim e Shqiprim Arifit.

Dy këshilltarët serb, aq sa ka përfaqësues ky komunitet, deri dje ishin opozitë e pushtetit e të cilët dje iu bashkuan pozitës qeverisëse dhe u krijuan shumicë APN-së së Shqiprim Arifit dhe LR-së së Sami Salihut me ç’rast i mundësuan vazhdimin e qeverisjes me pushtetin lokal të Preshevës.

Të gjitha pikat e rendit të ditës janë votuar pa asnjë diskutim të këshilltarëve dhe seanca ka zgjatur disa minuta.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Preshevë: Mjafuan pak minuta ku breshëri i madh shkaktoi dëme të mëdha në fshatin Rahovicë
Next post Shaip Kamberi kërkon avancimin e të drejtave të pakicave në Serbi