Presidenti amerikan Biden: Rusia kërcënon vendet e Ballkanit

Read Time:21 Second

Presidenti amerikan, Joseph Biden, ka alarmuar se anulimi i mundshëm i ndihmës financiare për Ukrainën mund të shpije në fitore të shpejtë të Rusisë e madje edhe krizë të re në Ballkan.

“Nëse ne largohemi dhe Rusia është në gjendje të mbajë sulmin e tyre dhe të rrëzojë Ukrainën, çfarë do të ndodhë në vendet e Ballkanit? . Çfarë do të ndodhë nga Polonia në Hungari?”, tha ai, raporton “NBC News”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Kosova e armatosur e mbron vetë shtetin dhe territorin
Next post Epoka më e lavdishme në historinë kombëtare shqiptare, 1878-1912