Të hënën Lugina e Preshevës do të vizitohet nga zv.kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci

Read Time:1 Minute, 11 Second

Tanimë është konfirmuar se të hënën Lugina e Preshevës do të vizitohet nga niveli më i lartë të Republikës së Kosovës, përkatësisht nga zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi dhe Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci

Sipas agjendes, nga burimet e Qeverisë së Kosovës, z.Bislimi dhe znj.Nagavci të hënën do të kenë agjendë të ngjeshur në Luginë të Preshevës.

Në ora 10:30 ata do të takohen me kryetarin e Këshillit Nacional Shqiptarë z.Ragmi Mustafa në selinë e KNSH-së

Në ora 11:15 do të takohen me kryetarin e Partisë për Veprim Demokratik, z.Shaip Kamberi

Në ora 12:00 do ta vizitojnë Komunën e Bujanocit ku do të takohen me Kryetarin e Komunës, z.Nagip Arifi dhe Kryetarin e Kuvendit z.Enver Ramadani

Në ora 12:45 do ta vizitojnë Shkollën Fillore “Muharrem Kadriu” në fshatin Tërnoc

Në ora 14:50 do ta vizitojnë Shkollën Fillore “Ibrahim Kelmendi” në Preshevë

Në ora 15:00, kryetari i Këshillit Nacional Shqiptarë z.Ragmi Mustafa shtron një drekë pune për mysafirët, ku do të ftohen edhe liderët politik të Luginës së Preshevës

Nga ora 17:30 deri në 18:15 do të ket takim me shoqata, biznese dhe personalitete të shquara në Hotelin “Rozafa” në Bujanoc ku edhe mbraron vizita e z. Bislimi dhe znj. Nagavci.

Nga agjenda shihet se do të vizitohet vetëm pushteti lokal në Bujanoc, ndërsa nuk është paraparë vizita në Komunë të Preshevës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Albin Kurti: Bërnabiqi le të hyn në Kosovë me letërnjoftim të Serbisë
Next post Anekdota si shprehje thumbuese dhe e dellit humoristik