Votuesit me 14 Maj  e shpallën Berishën “non grata”

Read Time:1 Minute, 26 Second

Pas SHBA-ve, Britanisë së Madhe dhe Lulzim Bashës , edhe votuesit me 14 Maj  e shpallën Berishën “non grata”

Nga Skënder Sadri KAPITI

Zgjedhjet e 24 majit 2023 thanë dhe vulosën , Berisha ik!

Tashmë me përfundimin e zgjedhjeve vendore të 14 Majit 2023, verdikti popullor foli dhe vendosi pëfundimisht  ndëshkimin dhe dëbimin nga politika të  Sali Berishës, u vendos Berisha ik! Gjë kjo, që edhe pritej.

Nuk ka më asnjë alibi që ta mbrojë e justifikojë humbjen Foltore-LSI.

“Revolucioni”Berisha-Meta u shuajt.

Shqiptarët si populli më proamerikan në botë, votuesit shqiptarë  treguan  se shqiptarët të parën kanë Shqipërinë  dhe jo Berishën , as Metën e as Ramën; shqiptarët treguan   se janë me dhe proSHBA-ve dhe  BE-së.

Nuk mundet më Berisha   që të akuzojë Bashën, sepse humbësi i madh në politikë dhe shkaktari kryesor se ku gjëndet sot Partia Demokratike është Berisha.

Me ndëshkimin që mori ai dhe foltorja në këto votime, votuesi shqiptar në këto zgjedhje e shpalli Berishën non grata, e shpalli ate politikisht të padëshirueshëm, ashtu si më parë që e shpallën “non grata”  SHBA e Britania e Madhe. Këto zgjedhje i dhanë të drejtë Lulzim Bashës i cili edhe ai e shpalli non grata Berishën duke e përjashtuar nga grupi parlamentar dhe pas grushtit pucist të 8 Janarit 2022 e perjashtoi edhe  nga Partia Demokratike.

Në këto zgjedhje shqiptarët nuk votuan për Edi Ramën, por votuan kundër Berishës e Metës, dhe tani pas ndëshkimit të këtyre të dyve radhën për ndëshkim akoma më të madh e ka Edi Rama, që është kulmi i “Trekëndëshit të Bermudës” të cilit i ranë tashmë   dy kulmet mbështëse të bazës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Nryshimi pritet të fillojë nga Durrësi</strong>
Next post NJOFTIM: Përurimi i veprave të ShShASh ”Papa Klementi XI Albani”