Besnik Bislimi: Fondi i Kosovës për Luginën sivjet do të dyfishohet

Read Time:1 Minute, 1 Second

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, z.Ragmi Mustafi është pritur nga zv.kryeministri i Kosovës, z.Besnik Bislimi

Nga takimi me z. Bislimi, kryetari i KNSH-së ka dhënë një informacion të ashtuquajtur “super lajm” për Luginën e Preshevës.

Postimi i z. Ragmi Mustafi:

📢 Super lajm 💥

DYFISHIM TË FONDIT PËR LUGINËN

Në kuadër të komunikimit të rregullt me Zëvendëskryeministrin e parë të Qeverisë së Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, e informuam për dinamikën e re në Luginën e Preshevës, përfshirë angazhimin e mbi 450 shqiptarëve me mbështetje financiare nga RKS🇽🇰.

Bashkëbiseduam për mundësitë e reja dhe morëm zotimin për të realizuar jo vetëm buxhetin e planifikuar, por edhe mundësinë e dyfishimit të këtij fondi me hapjen e programeve të reja financimi! Mundësi e madhe për më shumë barazi dhe drejtësi sociale për shqiptarët e Luginës.

Këshilli Kombëtar Shqiptar është jetik për ruajtjen dhe kultivimin e identitetit shqiptar në Luginë. Funksionimi i tij nuk mund të rrezikohet nga asnjë axhendë që synon shuarjen e këtij institucioni!

Mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme të Qeverisë së Republikës së Kosovës edhe motivuar për horizontet e reja për shqiptarët e Luginës. Le të vazhdojmë të punojmë së bashku për të bërë ndikimin pozitiv! 💪🇽🇰🇦🇱

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Christopher </strong>Hill: Shkëmbimi i territoreve nuk është në agjendën e SHBA-ve
Next post Telegram ngushllimi i Shoqatës “Trojet e Arbrit“ me rastin e kalimit në amshim të artistit Mentor Ejupi –Toro