Home » PD

Kryetari i Bujanocit: Për shkak të pandemisë, manifestimi tradicional “Dita e Diasporës” sivjet nuk do të mbahet

Postimi i plotë i z.Arifi: Të dashur bashkatdhetarë nga diaspora, Sot, komuna e Bujanocit do të duhej të kishte festë. Do të duhej shënuar ditën tuaj, Ditën e Diasporës. Por, rrethanat e krijuara nga pandemia Covid-19 këtë vit kanë kufizuar lëvizjen e lirë të qytetarëve, në këtë rast edhe ardhjen tuaj në vendlindje. Si rrjedhojë e kësaj, këtë vit komuna e Bujanocit... 

PD, fushat në Miratoc

Kryetari i PD dega në Preshevë Xhelal Memeti ka mabjtuar sot konferencë për media ku ka foluar për situatën në teren , e cial sipas tij ka nisur të tensionohet. Ai ka potencuar se në Miratoc disponimi është jo i këndshëm , pasi është ashpërsuar fushata  dhe kjo situatë sipas tij nuk do ti shërbejnë banorëve të Miratocës të cilët kanë ditur që edhe në kohëra me të vështira... 

Bujanoc: Partia Demokratike – Komunikatë për media

Partia Demokratike me seli në Bujanoc  ripërsëritë qëndrimin që çështja e emërtimit të rrugëve dhe shesheve duhet të zgjidhet përmes rrugëve institucionale. Në këtë drejtim, PD do të angazhohet maksimalisht në komisionin e themeluar nga ana e Kuvendit Komunal të Bujanocit në përgatitjen e rregullativës në mënyrë që ndryshimi i emërtimeve të rrugëve dhe shesheve të jetë... 

Partia Demokratike: Komunikatë për opinion

Partia Demokratike       Bujanoc   Komunikatë për opinion   Partia Demokratike, me seli në Bujanoc, dënon fuqishëm iniciativat për ngritjen e aktpadive ndaj veprimtarëve politik nga ana e organeve të sigurimit nëpërmjet gjykatave, posaqërisht drejtuesve të subjekteve politike në Luginë të Preshevës. Ngritja e aktpadive për kundërvajtje ndaj liderëve partiak, njëkohësisht... 

6 MAJI, URIME NJË VJETORI I FITORES SË PD-së

Në emër të Partisë Demokratike njëherit në emër të komunës së Bujanocit Dr.Nagip Arifi, të gjith qytetarëve të komunës, veqanarisht simpatizantëve të Partis Demokratike i uronë njëvjetorin e fitores duke i falënderuar të gjith atyre që ia dhanë besimin këtij subjekti politik. Puna jonë njëvjeqare ka dëshmuar se premtimet tona nuk kan qenë vetëm fjalë dhe motoja jonë NE... 

Reagim ndaj komunikatës për opininon, të Degës së PVD-së në Bujanocë të titullluar “ Vazhdon shizofrenia e pushtetit lokal në Bujanocë”

Reagim  ndaj komunikatës për opininon, të shërbimit  për informimi të Degës  së PVD-së në Bujanocë të titullluar “ Vazhdon  shizofrenia e pushtetit lokal në Bujanocë”   Dje Partia për Veprim Demokratik ka dal me një komunikatë të titulluar “Shizofrenia e pushteti lokal në Bujanoc”, ecila shumë lehtë do të kishte mundur të konvertohet  në titullin “ vazhdon ... 

KRYETARI I KOMUNËS SË BUJANOCIT Mr. NAGIP ARIFI PO QËNDRONË NË AMBASADËN E SHBA-ve NË BEOGRAD

Bujanoc, 05 korrik Me ftesë të amabasadores së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Mary Burce Ëarlick, kryetari i komunës së Bujanocit Mr. Nagip Arifi sot po merr pjesë në solemnitetin që ka organizuar kjo ambasadë me rastin e 236  vjetorin e pavarësisë së SHBA-ve. Gjatë këtij solemniteti kryetari Arifi, do të takohet edhe me ambasadorë të tjerë të shteteve të ndryshme... 

Partia Demkoratike kërkon që drejtësia të triumfojë edhe më tejë

Partia Demokratike e ka mirëpritur lajmin për lirimin e pesë të burgosurve shqiptarë, ish pjestarë të UÇPMB-së, dhe kërkonë që sa më parë të triumfojë drejtësia edhe për tre të burgosurit e tjerë, që sa më parë të kthehen pranë familjeve të tyre. PD, është e bindur se drejtësia është mbi të gjitha, dhe pafajësia do të vazhdojë të triumfojë, që ti tregojmë faktorit... 

PD: TELEGRAM NGUSHËLLIMI

I nderuar popull i Republikës së Shqipërisë, Z. President Topi, Z. Kryeministër Berisha dhe Znj. Kryetare e Parlamentit Topalli, pranoni ngushëllimet e mia më të sinqerta në emrin tim personalë dhe në emër të Partisë Demokratike, me rastin e tragjedisë së Himarës ku humbën jetën 14 persona dhe dhjetra të tjerë u lënduan. Ky lajm i trishtuar na preki thellë të gjithëve, të... 

PD: KOMUNIKATË

Të nderuar qytetarë shqiptarë të Komunës  së Bujanocit:   Mbrëmë rrugët e disa vendbanimeve të komunës sonë janë fëlliqur me një pamflet të montuar, në të cilin shtrembërohen dhe falsifikohen dokumente, duke pretenduar se disa gjëra të pandodhura, kanë ndodhur, dhe se me ndihmën e një dokumenti inekzistent pretendohet se Komisioni i përhershëm i Kuvendit komunal të... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress