Fushata zgjedhore në Preshevë: Ardita Sinani hapi sot fushatën parazgjedhore me Forumin e Gruas së PVD – së

Read Time:41 Second

Në një atmosferë triumfale, agjendën e takimeve të fushatës sot e vazhduam me Forumin e Gruas të Partisë për Veprim Demokratik.

Mbështetja e grave ishte forca dhe shtytja kryesore, e që do ta bëjë diferencën përcaktuese në fitoren bindëse më 2 qershor.

Nga 7 listat zgjedhore në garën e 2 qershorit, vetëm Partia për Veprim Demokratik ia besoi një gruaje që t’i prijë asaj.

Prandaj ishte tepër frymëzyes tubimi i sotëm.

Mora besimin e plotë që të dielën e 2 qershorit mbështetjen më të madhe do ta kemi nga gratë e Komunës së Preshevës.

Do të jemi bashkë me MENDJE dhe ZEMËR deri në fitore.

Sepse roli i vendimarrjes së gruas në jetën publike duhet të jetë më i madh se që ishte.

E kjo arrihet vetëm duke rrethuar numrin 3️⃣.

PARTIA PËR VEPRIM DEMOKRATIK – ARDITA SINANI 3️⃣🗳

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Fushata zgjedhore në Preshevë: Lëvizja për Reforma hap fushatën parazgjedhore
Next post <strong>Kosova në tehun e shpatës por nuk duhet lëshuar pe në enklavizimin e shtetit</strong>