Historike, U18 e Kosovës në hendboll kualifikohet në Kampionatin Botëror 

Read Time:27 Second

Përfaqësuesja U18 e Kosovës në hendboll është kualifikuar në Kampionatin Botëror që do mbahet në gusht në Kinë.

Në ndeshjen vendimtare për kualifikim, Kosova e mposhti Nigerinë me rezultat 22:16. Hendbollistet e Kosovës dhe të Nigerisë janë përballur të dielën paradite në Tashkent të Uzbekistanit, në finale të IHF Trophy Intercontinental.

Ndeshja ishte betejë e vërtetë.

Kishte shumë duele të forta fizike, por hendbollistet kosovare shfaqën më shumë në momente vendimtare dhe siguruan kualifikimin në Botëror. Sipas FHK-së bëhet fjalë për sukses historik.

https://www.facebook.com/kosovahandballfederation/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post PDK akuzon Qeverinë Kurti për afera korruptive
Next post Kualifikimi i U18 të hendbollit në Botëror, motiv i madh për të gjitha sportet