Këshilli Nacional i Shqiptarëve të Luginës së Preshevës do të hap zyre në Novi Pazar 

Read Time:29 Second

Këshilli Nacional Shqiptar në Luginë të Preshevës planifikon të hap zyren e tij edhe në Novi Pazar

Kështu është vendosur sot në seancën e KNSH-së.

“Super lajm!
Sot në seancën e Këshillit Kombëtar Shqiptar paraqita propozimin për hapjen e zyrës së KKSH-së në Pazarin e ri. Me 8 vota për u pranua ky propozim.
Do të jemi pranë çdo shqiptari/e që gjendet në Serbi.” ka shkruar kryetari i KNSH-së, Nevzad Lutfiu pas seancës së sotme.

Këshilli Nacional Shqiptar përveç zyres qendrore në Bujanoc ka hapur zyret e veta edhe në Preshevë dhe Medvegjë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Miroslav Lajçak pas takimit me Bislimin: Ramë dakord për hapat e ardhshëm
Next post Ramush Haradinaj pas takimit me Lajçakun: Draft-statuti i Asociacionit është në përputhje me kushtetutën e Kosovës