Sveçla: Asnjë nga ish-policët që zhveshën uniformat e policisë në veri, s’mund të kthehen

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se asnjë nga ish-policët që zhveshën uniformat e policisë në veri, nuk do të mund të kthehen në vendin e punës.

Sveçla tha se ndonjë që është nën moshën 30 vjeç dhe nuk ka të kaluar kriminale mund të jetë pjesë e konkurseve për polic, por në asnjë mënyrë ata që kanë të kaluar kriminale.

Lini një Përgjigje

Previous post <strong>Elita qytetare, Vota demokratike dhe Fitorja e  Carës  do i shpallin E. Ramën e V. Dakon “non grata” në Durrës</strong>
Next post <strong>Jeta dhe vepra e Mustafa Qemal Ataturkut</strong>