Blerim Vela: Beogradi mban përgjegjësi të plotë për çdo përshkallëzim në veri

Read Time:44 Second

Vela përmes një postimi në Twitter, tha se anëtarët e “Civilna Zastita” dhe disa ish-oficerë të Policisë së Kosovës, po i menaxhojnë barrikadat e vendosura në veri të vendit.

Shefi i stafit  i presidentes Vjosa Osmani, Blerim Vela, ka komentuar situatën e fundit në veri të vendit.

Ai, përmes një postimi në Twitter, ka thënë se Beogradi mban përgjegjësi të plotë për çdo përshkallëzim në veri.

Vela po ashtu tha se anëtarët e “Civilna Zastita” dhe disa ish-oficerë të Policisë së Kosovës, po i menaxhojnë barrikadat e vendosura në veri të vendit.

“Serbia ka udhëzuar strukturat e saj ilegale që të vendosin barrikada në veri të Kosovës. Anëtarët e të ashtuquajturës “Civilna Zastita” dhe disa ish-oficerë të PK-së që dhanë dorëheqjen në nëntor 2022, po menaxhojnë barrikadat. Beogradi mban përgjegjësitë e plota për çdo përshkallëzim”, ka shkruar Vela në Twitter.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Bllokimi i disa rrugëve në veri të Kosovës, policia sulmohet me armë zjarri në afërsi të Ujmanit
Next post Albin Kurti: Duam paqe, por agresionit do t’i përgjigjemi me gjithë fuqinë që kemi