Lajçak në bisedë me Bislimin: U dakorduam për hapat e mëtejshëm në dialog

Read Time:25 Second

I deleguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë me zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës, Besnik Bislimin, me të cilin janë dakorduar për hapat e mëtejshëm në çështjet e dialogut.

“Sot pata një video-konferencë të detajuar me zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës, Besnik Bislimin, për një listë të çështjeve të dialogut. U dakorduam për vazhdimin dhe hapat e mëtejshëm”, ka shkruar Lajçak në platformën “X”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Nëse doni të dini si punon politika dhe si  i gjen shqiptarët Viti i Ri, për këtë dëgjoni qytetarët te Bashkim Hoxha!</strong>
Next post Albin Kurti: Marrëveshja Kosovë – Serbi duhet të mbrohet nga BE dhe SHBA