Michael Roth, Vuçiqit: Je totalisht i izoluar

Read Time:45 Second

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme i Bundestagut Gjerman, Michael Roth, ka thënë se presidenti serb, Aleksandër Vuçiq është totalisht i izoluar.

Nëpërmjet një postimi në platformën sociale X, Roth i është drejtuar Vuçiqit duke thënë se nuk ka të bëjë fare me konspiracione letra e politikanëve evropianë të cilët ua dërguan presidentes së Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, presidentit të Këshillit Evropian, Charles Michel dhe presidentes së Parlamentit Evropian, Roberta Metzola, ku kërkohet të niset një hetim mbi akuzat për mashtrim në zgjedhjet e 17 dhjetorit në Serbi.

“I nderuar president Aleksandër Vuçiq, ky nuk është as komplot dhe as fushatë socialiste. Jeni plotësisht i izoluar! 24 deputetë nga e gjithë Evropa i bëjnë thirrje BE-së që të hetojë në mënyrë të pavarur akuzat për mashtrim dhe të bëjë rekomandime për të siguruar zgjedhje të lira dhe të ndershme në Serbi”, ka shkruar Roth në ‘X’.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Besnik Bislimi e Shaip Kamberi flasin për pozitën e shqiptarëve në Luginë
Next post NATO po fillon stërvitjen ushtarake më të madhe që nga Lufta e Ftohtë