PVD fton partitë shqiptare të Luginës për të garuar së bashku në zgjedhjet parlamentare

Read Time:44 Second

Partia për Veprim Demokratik në mbledhjen e sotme me të gjitha strukturat e saj ka vendosur t’i dërgojë ftesë të gjitha partive në Luginë të Preshevës për unifikim rreth një liste për zgjedhjet parlamentare

Në ftesën e PVD-së ndër të tjera thuhet se bazuar edhe në takimin me kryeministrin e Republikës së Kosovës Albin Kurti, fton partitë shqiptare që të dalim me një listë të përbashkët në zgjedhje.

Kjo listë e përbashkët do të udhëhiqej nga deputeti i deri tashëm z.Shaip Kamberi, pasuar nga kandidati i dytë Visar Memeti nga APN, Nagip Arifi i PD, kandidati i LPD, pastaj i PDSH, UDSH dhe Alenacës për Luginën.

Përshkak të afatit të ngushtë dhe të shkurtër, PVD pret përgjigje deri më 11.11.2023 rreth ofertës së saj, në të kundërtën PVD do të konsiderojë veprimin vetëm me partnerët me të cilët mund të dakordohet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Albin Kurti në Paris pritet nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron
Next post Sami Salihu: Amnezi e PVD-së apo harrese e qëllimshme?!