Shaip Kamberi: Kurtin e njoftova për zhvillimet e fundit në Luginën e Preshevës

Read Time:32 Second

Deputeti i vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka folur për takimin që e ka pasur me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Kamberi ka bërë të ditur se në këtë takim e ka njoftuar Kurtin me zhvillimet e fundit në Luginën e Preshevës dhe përpjekjet për ta avancuar pozitën e shqiptarëve në këtë rajon.

“Takova sot në Prishtinë, Kryeministrin e Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti. Kryeministrin Kurti e njoftova me zhvillimet e fundit në Luginë të Preshevës dhe me angazhimin e përpjekjet parlamentare për avancimin e pozitës së shqiptarëve”, ka shkruar Kamberi në Facebook ku ka publikuar disa fotografi nga takimi me Kurtin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Opinion: <strong>Shumë e thjeshtë për të kuptuar shkaktarët dhe pse gjëndja në PD arriti  këtu dhe kështu</strong>
Next post Largimi i Berishës e Metës si parakusht demokratik e ndërkombëtar për ardhjen në pushtet të PD-së