Shoqata Intelektualëve JAKOVA-GJAKOVË organizon solemnitetin e ndarjes së titullit “Guximi intelektual”

Read Time:24 Second

Më datë 04.08.2022 do të organizojmë solemnitetin e ndarjes së titullit “Guximi intelektual” për vitin 2021 që Kryesia me votim ia ka ndarë Jusuf Buxhovit.

Programi i solemnitetit përkon më ditëlindjen e 76 të Jusuf Buxhovit  dhe është menduar si një ngjarje me koncept kulturor-intelektual.

Në pjesën e parë formale Jusuf Buxhovi do të shtjellon temen “A ËSHTË ZDHEDHUR RRUGA E DUHUR?.”..

Kurse në pjesën e dytë me pika muzikore janë ASHKËT dhe Vëllaznim Buxhovi me orkestrene tij!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Buzëqeshja e heshtur dhe panteoni qiellor me pamje magjike
Next post Lule dhe qirinj për ty Jonada!