Shqetësimet e AAK-së për draftstatutin e Asociacionit

Read Time:23 Second

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar nëpërmjet një komunikate se kryesia e kësaj partie ka mbajtur takim për draftstatutin e Asociacionit.

“Janë shprehur shqetësimet për përmbajtjen e tij, veçanërisht për referimin në Rezolutën 1244, komisionin e arbitrazhit, si dhe raportin paralel të Asociacionit me institucionet e pushtetit qendror”, thuhet në komunikatën e AAK-së.

Në komunikatë nuk specifikohen detaje të tjera, porse thuhet që komentet e kësaj partie do të publikohen ditëve në vijim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Vjosa Osmani paralajmëron takim me opozitën për draftin e Asociacionit
Next post Abelard Tahiri: Kuvendi është vendi ku do ta diskutojmë draftin e Asociacionit