Stoltenberg për veriun e Kosovës: Palët t`i ulin tensionet

Read Time:39 Second

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, para gazetarëve, pikërisht para takimit të NATO-s në Vilninus, mes çështjesh të shumta,  foli për edhe për situatën në veri të Kosovës, për të cilën u shpreh i shqetësuar.

“Ne jemi të shqetësuar për situatën e tensionuar në veri të Kosovës dhe i ftojmë të dyja palët që të ulin tensionet atje”, deklaroi Stoltenberg para gazetarëve para takimit të NATO-s në Vilnius.

Ai tutje theksoi se NATO është e pranishme në Kosovë përmes KFOR-it për të siguruar paqen e stabilitetin.

Stoltenberg ka thënë se është i gatshëm të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pasi ky i fundit ditë më parë ka kërkuar një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s rreth situatës në veri të Kosovës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post SHBA fut në listën e sanksiononeve Aleksandër Vulinin
Next post Situata në Veri të Kosovës, senatorët amerikanë takojnë Edi Ramën