Situata në Veri të Kosovës, senatorët amerikanë takojnë Edi Ramën

Një delegacion i senatorëve amerikanë në Samitin e NATO-s, që po mbahet në Vilnius, Lituani, ka kërkuar një takim me kryeministrin, Edi Rama.

“Me delegacionin e Senatorëve Amerikanë në Samitin e NATO-s, në një takim të kërkuar prej tyre nisur nga shqetësimi për situatën në Veriun e Kosovës dhe qasjen jokonstruktive të palëve, e cila ka çuar në një përshkallëzim të rrezikshëm që duhet ndalur një orë e më parë, për t’u kthyer në tryezën e Dialogut duke finalizuar Marrëveshjen e Normalizimit”, ka shkruar Rama në ”Facebook’.

https://www.facebook.com/

Lini një Përgjigje

Previous post Stoltenberg për veriun e Kosovës: Palët t`i ulin tensionet
Next post Qeveria e Kosovës shpall shtensionimin në veri, redukton policinë për 25%