Zgjedhjet në Preshevë, fushata e partisë Lëvizja për Reforma (LR)

Read Time:1 Minute, 46 Second

Tubimi përmbyllës i LR-së të mbajtur në fshatin Rahovicë

Në kuadër të fushatës përmbyllëse për zgjedhjet lokale të 2 qershorit 2024, Lëvizja për Reforma ka shpalosur sot programin parazgjedhorë për katër vjeçarin e ardhshëm të qeverisjes me komunën e Preshevës nga kryetari i ardhshëm i Komunës z. Sami Salihu.

Fjalimi përmbyllës i z. Salihu:

Ky nuk ishte tubim përmbyllës.

Është jehonë rilindje. Është frymë kohe e re.

Deri të dielën. Ditën e votimit. Mbrëmjen e kremtimit.

Të gjithë me numrin 1.

Se jemi të parët.

#ËshtëKohaJonë

#Voto1

Ju faleminderit ❤️

Takim me banorët e fshatit Norçë

Lëvizja për Reforma viziton N❤️rçën

Në kuadër të fushatës parazgjedhore për zgjedhjet lokale të parapara me 2 qershor, vizituam fshatin e Norçës ku së bashku me kryetarin e nëndegës Atush Hasani si dhe kandidatin për këshilltarë Arben Rexhepi shpalosëm programin parazgjedhorë si dhe planet në katër vjeçarin e ardhshëm të menaxhimit të komunës nga Lëvizja për Reforma.

Te penda e Rahovicës me forumin e gruas së Lëvizjes për Reforma

Sot, në një ambijent të shkëlqyeshëm natyre afër pendës së fshatit Rahovicë, forumi i gruas së Lëvizjes për Reforma mbajti tubimin promovues të kandidateve femra nga kjo listë.

Roli i femrës në shoqëri është tejet i rëndësishëm ku Lëvizja për Reforma e ka dëshmuar me punsimet e tyre në administratën komunale si dhe institucionet komunale.

Tubimi promovues i kandidateve për këshilltare nga forumi i gruas i Lëvizjes për Reforma

https://fb.watch/sozfCZeb6M/

Takim me banorët e fshatit Miratoc

Gjithmonë është një ndjenjë e veçantë kur je prezent me rininë e Miratocës. E gjithashtu është emocion pozitiv kur pritesh nga familjarë të këtij vendi. Miratoca gjithmonë ka qenë një nga fshatrat ku në mënyrë më të sinqertë ka dashur një udhëheqje të drejtë e që interesohet për qytetarin

Takim me banorët e fshatit Golemidoll dhe Geraj

Kryetari i Lëvizjes për Reforma në kuadër të fushatës parazgjedhore vizitoi fshatrat Golemidoll dhe Geraj ku u prit nga kandidatët për këshilltar nga lista e LR-së Rinor Dalipi si dhe Faik Jashari.

Projektet vitale të këtyre fshatrave do të jenë në fokus të veçantë nën udhëheqjen e komunës nga Lëvizja për Reforma

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Zgjedhjet në Luginë, Sami Salihu: Ky është qëndrim i Republikës së Kosovës, apo përzgjedhja personale e z. Kurti
Next post Bilall Kasami mbështet e njollosë Luginasit: “po vjen erë e fuqishme e ndryshimit, po pastron pluhurin antishqiptarë”