Derek Chollet: Palët duhet t`i kthehen dialogut dhe të zbatojnë zotimet e Ohrit

Read Time:38 Second

Këshilltari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka bërë të ditur se a folur me kryeministrin Albin Kurti për sulmin e tmerrshëm të se dielës.

Chollet e ka dënuar fuqishëm dhunën kundër Policisë së Kosovës. Ai ka shprehur ngushëllime për vdekjen e rreshterit Afrim Bunjakut.

Chollet, ka shkruar në platformën‘X’se e të dyja palët duhet t’i kthehen dialogut të lehtësuar nga BE-ja dhe të zbatojnë zotimet e Ohrit.

“Biseduam me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për sulmin e tmerrshëm të së dielës në Kosovë. Dënojmë ashpër dhunën kundër Policisë së Kosovës; shpreha ngushëllime për humbjen e rreshterit Afrim Bunjaku. Të dyja palët duhet të kthehen në dialogun e ndërmjetësuar nga BE dhe të zbatojnë zotimet e Ohrit”, ka shkruar ai.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Shaip Kamberi: Serbët duhet të lirohen nga dhuna e terroristëve të Listës Srpska
Next post Presidentja Osmani takon krerët e partive politike opozitare