Lajçak ia kujton Vuçiqit: Të gjitha marrëveshjet e Dialogut duhet të zbatohen

Read Time:47 Second

Ka përfunduar takimi në Beograd mes emisarëve Miroslav Lajçak nga BE-ja dhe Gabriel Escobar nga SHBA-ja me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Përfaqësuesi i BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, tha se në këtë takim ia ka përcjellë presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mesazhin për zbatimin e të gjitha marrëveshjeve të dialogut.

Përmes një postimi në Twetter, Lajçak ka bërë të ditur se në këtë takim ka kërkuar edhe zbatimin e Marrëveshjes së vitit 2011 për Lirinë e Lëvizjes.

“Pati një diskutim të vështirë, por të përgjegjshëm me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Me këtë rast i përcolla mesazhet dhe theksova se të gjitha marrëveshjet e Dialogut duhet të zbatohen, përfshirë edhe Marrëveshjen e vitit 2011 për Lirinë e Lëvizjes. Ne do të vazhdojmë bisedimet tona më vonë sonte”, ka shkruar Lajçak.

Fillimisht takimi u zhvillua mes Lajçak e Vuçiq kurse më vonë takimit iu bashkua edhe emisari amerikan, Gabriel Escobar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Berisha & Meta dy batakçinjë që për tre dekada në pushtet kidnapuan Bektashizmin!
Next post Futboll: Ballkani i Suharekës në Grupin G në UEFA Conference League