Mustafi për targat RKS: Kosova shfaqet në çdo skaj të Luginës së Preshevës

Read Time:33 Second

Këshilltari politik i Besnik Bislimit, Ragmi Mustafi, ka shpërndarë fotografi nga Lugina e Preshevës, duke thënë se po qarkullojnë vetura të shumta me targa RKS.

“Këmbëngulje, vendosmëri, reciprocitet… dhe një dashuri që s’kufizohet nga kufijtë”, ka shkruar ai.

Mustafi tutje ka thënë se Lugina është bërë më e bukur “kur Kosova shfaqet në çdo skaj të saj”.

Nga data 1 janar me automjetet e tyre me targat RKS, shtetasit e Kosovës kanë filluar të kalojnë edhe nëpër Serbi, pa pasur nevojë që t`i ndërrojnë apo mbulojnë ato. Ky vendim ka filluar zbatimin në fillimvit, teksa marrëveshja ishte arritur që në vitin 2011 në Bruksel.

https://www.facebook.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Mbërrin helikopteri i parë Amerikan UH-60 Black Hawk në Shqipëri
Next post <strong>Lulzim Basha dhe politika e tërheqjes elastike</strong>