Pas përleshjes në Kuvendin e Kosovës, reagon Edi Rama

Read Time:42 Second

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas përplasjeve fizike që ndodhën këtë të enjte në Kuvendin e Kosovës.

“Imagjinojini si ndjehen aleatët dhe miqtë e pazëvendësueshëm të Kosovës e të shqiptarëve, kur shohin se si kapen për fyti shqiptarët, aty ku duhet të luftohet me ide e me fjalë, jo me sharje e me grushta!”, ka shkruar Rama në një postim në Twitter.

Ai ka thënë se të mos jesh dakord me kryeministrin është demokratike, ta shprehësh kështu kundërshtinë është të njollosësh veten, zgjedhësit e tu dhe krejt shtetin me një turp që sot i bën dëm Kosovës edhe ndërkombëtarisht, më shumë se sa çfarëdo qëndrimi politik që po ia kundërshton kryeministrit!

“Uroj shumë që opozita të distancohet nga kjo sjellje e turpshme dhe t’i shërbejë Kosovës me forcën e shembullit, jo me shembullin e forcës!”, ka thënë Rama.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post PDK: LVV provokoi situatën, vendi duhet të shkojë në zgjedhje
Next post <strong>SHSHASH ”Papa Klementi i XI Albani” nga Suedia organizon tubime kulturore edhe në Kosovë dhe Shqipëri</strong>