Salihu: Nga data 01 deri më 31 tetor 2022 nis procesi i regjistrimit të Popullsisë në Luginë të Preshevës

Read Time:53 Second

Postimi i z. Sami Salihut:

“Qytetarë të nderuar të Luginës së Preshevës

Siç edhe tashmë jeni njoftuar, sot në Komunë të Bujanocit, bashkarisht, shumica e përfaqësuesve politik në Luginë të Preshevës kemi nënshkruar Memorandum Deklaratën ku kemi vënë shtyllat bazë dhe parimet elementare e demokratike për procesin e Regjistrimit të Popullsisë 2022 që do të mbahet nga data 01.Tetor deri më 31. Tetor 2022.

Janl disa momente të rëndësishme të kësaj Deklarate por ajo ç’farë është themelore është unifikimi i vullnetit politik të përfaqësuesve politik të Luginës si dhe bashkërendimi i tyre me këshillimet e ambasadave të huaja ndërkombëtare.

Në këtë fazë të procesit të Regjistrimit 2022, do të doja që t’ju thërrisja që gjithsecili nga ju, të aplikoni në linkun zyrtarë të Entit të Statistikave (https://popis2022.stat.gov.rs) që kryesisht regjistruesit të jenë shqiptarë.

Gjithashtu, Ju informoj që gjatl kësaj periudhe do të organizojë edhe takime me motrat dhe vëllezërit tanë nga mërgata , me qëllim që secili nga ju të jetë pjesë aktive e këtij procesi shumë të rëndësishëm për shqiptarët e Luginës.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Besa Tafilaj-Pinchotti nderohet me Çmimin “Madelene Albright”
Next post Osmani dhe Kurti takim me sekretarin amerikan, Antony Blinken