Shorti për Euro 2024: Shqipëria në grup me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë

Read Time:43 Second

Shqipëria do të luajë kundër kombëtareve të madhe si ajo e Spanjës dhe ajo e Italisë në Euro 2024. 

Të shtunën në Hamburg të Gjermanisë është zhvilluar ceremonia e tërheqjes së shortit për Euro 2024, ku në gjashtë grupe janë ndarë njëzet e katër skuadra. 
Në Grupin B Shqipëria pos me Spanjën do të ndeshet edhe me Kroacinë e me Italinë. Shqipëria ndeshjen e parë do ta zhvillojë kundër Italisë më 15 qershor në Dortmund, ndeshjen e dytë kundër Kroacisë në Hamburg më 19 qershor dhe ndeshjen e fundit kundër Spanjës më 24 qershor. 
Jo vetëm shorti i sotëm është zhvilluar në Gjermani. Në të njëjtin vend do të mbahet edhe vetë kampionati duke filluar nga qershori i vitit që vjen, ku ndeshja hapëse do të jetë ajo mes Gjermanisë  dhe Skocisë më 14 qershor në Munich. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Masakra e komunisteve grek mbi shqiptarët e Kosovës më 9 Maj 1947 në Kretë të Greqisë</strong>
Next post Thirrje Qeverisë së Shqipërisë: Të miratojë projektin hekurudhor Prishtinë-Durrës