Ekspozitë e 27 artistëve të Luginës te ‘Penda e Rahovicës’ në Preshevë

Read Time:36 Second

Të shtunën mbrëma nga ora 18:00 tek “Penda e Rahovicës”, në komunën e Preshevës, nën patronatin e Këshillit Nacional të Shqiptarëve, organizohet ekspozitë ku 27 artistë pjesëmarrës nga Lugina e Preshevës do t`i paraqesin punimet e tyre (vizatime, pikturë, grafikë, art në guri, dizajn mode, dizajn enterier, arkitekturë), në një ambient të hapur.

Kuratorë të ekspozitës janë Shqipërim e Valmira Fejzullahu.

Po ashtu, do të shfaqet një “Stand up comedy” nga Artan Ibishi dhe muzikë nga Nexhat Boriqi dhe Egzona Salihu.

Në ekspozitë, ndërkaq do të prezantohet dhe veshja tradicionale e Medvegjës.

Ekskluzive është që në këtë organizim do të marrë pjesë edhe Azize Emini e cila i ka qëndisur veshjet që do të prezantohen të shtunën.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post JETON AJO KULTURA QË VLERËSOHET
Next post Ekspozitë e parë në ambient të hapur e 27 artistëve nga Lugina e Preshevës