Hovenier pas takimit me Kurtin: Të shqetësuar me situatën

Read Time:48 Second

Pas takimit me kryeministrin Kurti, ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, ka dhënë një deklaratë për media.

“Sapo përfunduam takimin e kryeministrin, ne nuk kemi asnjë deklaratë përtej atyre të lëshuara nga ambasadat tona apo qeveritë tona. Jemi thellësisht të shqetësuar për situatën, i dënojmë sulmet, po punojmë ngushtë me qeverinë për të siguruar që Policia e Kosovës të jenë një gjendje të operojë në kushte dinjiteti dhe sigurie. Natyrisht ne shprehim ngushëllimet tona për familjet e policit të rënë”, tha ai.

https://www.facebook.com/watch/?v=637383788517984

Ambasadorët e QUINT-it në takim me kryeministrin Albin Kurti

Ambasadorët e Shteteve të QUINT-it kanë hyrë në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, raporton RTK.

Ata janë duke zhvilluar një takim me kryeministrin, Albin Kurti pas gjendjes së tensionuar në veri të vendit ku nga grupe kriminale u vra një polic e u plagos një tjetër.

Në takim kanë ardhur, ambasadori i SHBA-së, Britanisë së madhe, Francës dhe Italisë.

No description available.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Sulm terrorist në veri të Kosovës: Nga sulmet e një bande Serbe një polic ka vdekur dhe tre janë lënduar
Next post Borrell e Lajçak: Autorët e sulmit duhet të përballen me drejtësinë