“Non grata” që  edhe humbi  është i ikur,  demokratët të ikin  nga Foltorja  dhe të kthehen te PD-ja zyrtare dhe euroatlantike!

Read Time:1 Minute, 32 Second

Nga Skënder Sadri KAPITI

Po dëgjohet gjithandej nga politikanë, intelektualë, mediatikë, opinionistë, komentues dhe në publik e neper gazeta e televizione që Berisha të japë dorëheqje.Sa e cuditshme, po pse kaq injorantë jeni dhe madje as nuk e kuptoni se demokratët dhe jo vetëm ata por edhe votuesi shqiptar e braktisi atë dhe aleancën “Bashkë Humbën” ME 14 Maj 2023.

DHE THONË AKOMA DISA GAZETARUCË      MERCENARO-ANALISTË   SE BERISHA ËSHTË KRYETAR I PARTISË DEMOKRATIKE KUR AI DHE FOLTORJA JANË BRËNDA LSI-SË DHE KRYETARIT TË SAJ ILIR META.

Për cfarë dorëheqje bëhet fjalë, sepse ai nuk është antarë  dhe as kryetar i asnjë partie , dhe madje është përjashtuar edhe nga Partia Demokratike.

PO AI DUHET TË JAPË DORËHEQJE SI KRYETAR I FOLTORES POR QË AS AJO  NUK ËSHTË AS PARTI DHE AS SHOQATË.

Demokratët, ata që i kanë shkuar pas në Foltore tashmë pas humbjes katastrofike të 14 Majit  2023 ata a janë bindur dhe ndërgjegjsuar  se nuk ka të ardhme opozita e Partia Demokratike për të ardhur në pushtet nëse ata nuk largohen nga Berisha, dhe nëse nuk prishin cdo aleancë e marreveshje me fantazmën politike të Ilir Metës,  dhe nëse nuk rikthehen në Partinë Demokratike institucionale. Pse thuhet gjithandej Berisha ik dhe ai nuk ikën, po pse   nuk ikin të gjithë  demokratët nga Berisha. Kjo nuk po kuptohet edhe pse  është shumë e lehtëkuptueshme, kur edhe  perendimi dhe SHBA e kanë braktisur atë.

PD-në duhet ta drejtojë ai që nisi reformimin e saj , ai që tani koha vertetoi se kishte të drejtë dhe që ishte në anën e duhur të politikës, demokracisë, shtetit ligjor, të ndryshimit e integrimit dhe sidomos ai qe kishte dhe ka mbështetjen e SHBA-ve, aleatit jetik të shqiptarëve, dhe ai është Basha.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Dyshja Berisha-Meta non grata edhe në Malësinë e Gjakovës!
Next post Doli nga shtypi libri romani i titulluar ”VDEKSHMËRIA E PAFAJSHME”, autore Elhame Gjyrevci