Dyshja Berisha-Meta non grata edhe në Malësinë e Gjakovës!

Read Time:1 Minute, 12 Second

Ky nuk është titull sensasional por një realitet që u çertifikua nga vota e Malësisë së Gjakovës!

Sali Berisha dhe Ilir Meta morën ndëshkimin simbolik të Tropojës si persona të padeshiruar.

Ky ndëshkim me votë ashtu si në gjithë Shqipërinë është perifrazim i asaj që ka dezinjuar Departamenti i Shtetit dhe Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe, dy aleatët e sigurt të kombit tonë.

Sensibiliteti i vendimit të këtyre aleatëve të cilët janë supërfuqia ekonomike, politike, ushtarake dhe demokratike e kozmosit në  Malësi të Gjakovës është i veçantë.

Do të mjafonte mbështetja për luftën e Kosovës ti bënte tropojanët ti falen si perëndive pagane Amerikës dhe Anglisë.

E përpos kësaj edhe varret e gjaku i derdhur në Tropojë gjatë  sundimit të këtyre sulltanëve të dhunës  dhe hajnisë.

Në Malësinë tonë mallkimi më i madh është:

“Tu harroftë emri”.

Emri i tyre jo vetëm do harrohet por do arshivohet në skutat më të errëta të memories njerëzore.

Falë Zotit ky vendim i tropojanëve u ligjerua me votë me 14 maj 2023.

Sherbimet anti shqiptare pasi evidentuan rrënimin total të dyshes Berisha -Meta vendosën ti djegin përfundimisht duke i dekonspiruar.

Fakti skandaloz i nominimit prej tyre të Alfred Belerit për kryebashkiak të Himarës është turp kombëtar që fyen jo vetëm Himarën shqiptare por dhe ndërgjegjen nacionale, është sherbimi i fundit i mbetjeve të Katovicës!

Sovrani i ndëshkoj binomin Berisha & Metaj duke ju blatuar një shpartallim spektakolar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Humbja e Foltore-LSI; e kualicionit antiPD, antiBasha e antiSHBA pritej dhe nuk përbën surprizë
Next post <strong>“Non grata” që  edhe humbi  është i ikur,  demokratët të ikin  nga Foltorja  dhe të kthehen te PD-ja zyrtare dhe euroatlantike!</strong>