Xhelal Sveçla për Asociacionin: Do të veprohet sipas Gjykatës Kushtetuese

Read Time:34 Second

Sveçla komentoi kërkesën për themelimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, duke shtuar se për këtë çështje kemi vendimin e Gjykatës Kushtetuese, ndaj nuk do t shkelim atë vendim.

“Se a do të bëhet ashtu sipas Kushtetutës, mbetet të shihet. Fundja këto janë negociata, por dua të them se komuniteti serb në Kosovë ka të drejtat më të mëdha në Evropë.

“Isha dhe vazhdoj të jem kundër pakos së Ahtisarit, por duke qenë pjesë e Kushtetutës sonë, them se nuk ka nevojë të bëhet diçka shtesë që do ta rrezikonte funksionimin e shteti të Kosovës”, shtoi ai.

Tutje ai theksoi se qëllimi  është që Kosova të bëhet shtet i fuqishëm, demokratik e funksional.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post SOS!
Next post Nga sonte në mesnatë hyn në fuqi marrëveshja për letërnjoftimet