Fjalimi i Mbretit Charles III pas vdekjes së nënës së tij Mbretëreshës Elisabeth II

Read Time:1 Minute, 15 Second

Mbreti Charles III ka mbajtur fjalimin e parë para kombit britanik si sovran i tij pas vdekjes së nënës së tij Mbretëreshës Elisabeth II. Nga pallati mbretëror Buckingham Mbreti Charles tha se ky është fjalimi që po mban me dhimbjen më të thellë dhe se nëna e tij e dashur ishte frymëzim dhe shembull jo vetëm për të dhe familjen por për të gjithë popullin britanik.

“Unë ju flas sot me një dhimbje të thellë. Gjatë gjithë jetës së saj, Madhëria e Saj Mbretëresha, nëna ime e dashur, ishte një frymëzim dhe shembull për mua dhe për të gjithë familjen time. Ne i detyrohemi asaj borxhin më të sinqertë që çdo familje mund t’i ketë nënës së tyre për dashurinë, dashurinë, udhëzimin, mirëkuptimin dhe shembullin e saj,”  tha Charles.

Teksa tha se rinovon premtimin e shërbimit të përjetshëm ndaj britanikëve Mbreti Charles III bëri homazhe nënës së tij Mbretëresha Elizabeth II, duke thënë se përkushtimi i saj për shërbim dhe populli nuk u lëkund kurrë dhe “e përcaktoi tërë jetën e saj”.

“Këtë premtim për shërbim të përjetshëm, jua rinovoj të gjithëve sot. Ky ishte më shumë se një premtim. Ishte një angazhim i thellë personal që përcaktoi tërë jetën e saj. “Dashuria, admirimi dhe respekti që ajo frymëzoi u bënë shenjë dalluese e mbretërimit të saj. Siç mund të dëshmojë çdo anëtar i familjes sime, ajo i kombinoi këto cilësi me ngrohtësinë, humorin dhe një aftësi të pagabueshme për të parë gjithmonë më të mirën tek njerëzit.”, tha ai.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Vetëlargimi Berisha-Meta do kishte qenë mirë për ta, si dhe “ndihmë” për shqiptarët për ta ndëshkuar regjimin e Ramës
Next post INTEGRITETI DHE FATI NË MJEGULLNAJËN E NJË KOHE